Retiever Sport, Dummy

Retriever to pies, który potrzebuje pracy i współpracy z człowiekiem

Retrievery to jedna z najpopularniejszych grup ras na świecie. To psy bardzo aktywne z predyspozycją do pracy nie tylko w myślistwie. To psy, które jedzenie i kontakt z wodą, kochają równie mocno jak pracę, choć nie wszyscy właściciele tej grupy psów mają świadomość potrzeb i energii jaka drzemie w ich czworonożnych przyjaciołach.

Retriever to pies, który potrzebuje starannego wychowania, wyszkolenia, dużo ruchu, uwagi i zajęć, aby mógł być niekłopotliwym domownikiem. Zapewnienie mu tego ma decydujący wpływ na jego zdrowie oraz rozwój fizyczny i psychiczny.

Zawody Retrieverów na Dummy to nowy sport dla retrieverów

Rosnące zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu z psem i sportami kynologicznymi, przyczyniło się do powstania nowej kynologicznej dyscypliny sportowej dla Retrieverów

Zawodów Retrieverów na Dummy.

Zawody Retrieverów na Dummy to zawody, podczas których psy pracują na sztucznych aportach, zwanych dummy. Aporty te doskonale sprawdzają się w pracy na lądzie, jak i wodzie.

Zawody uwzględniają specyfikę pracy psów tej grupy i bazują na ich naturalnych predyspozycjach i zamiłowaniu do pracy z aportem, które weryfikują umiejętności wymagane od typowego przedstawiciela  psów z grupy retrieverów.

Zawody Retrieverów na Dummy - Cel

Celem Zawodów Retrieverów na dummy jest propagowanie pracy z retrieverem, doskonalenie jego wrodzonych cech typowych dla retrievera oraz nauczenie psa współpracy z przewodnikiem i pozostawania pod jego kontrolą. Należy zwrócić specjalną uwagę na doskonałą relację między psem i przewodnikiem oraz posłuszeństwo psa, nawet jeżeli ten znajduje się w znacznej odległości od przewodnika.

Na czym polegają Zawody Retrieverów na Dummy

Zawody Retrieverów na Dummy odbywają się w trzech  klasach Elementarnej,  Podstawowej. Otwarta , w zależności od trudności konkurencji.

Podczas konkurencji sędzia ocenia: zdolność zapamiętywania miejsca upadku aportów(marking),  spokój na stanowisku, powrót z aportem i jego oddanie, pracę węchową, umiejętność szukania, aporty kierunkowe, współpracę z przewodnikiem i posłuszeństwo psa.

Przebieg zawodów jest oceniany przez zespół sędziowski, w tym również sędziów pracy psów myśliwskich. Wszyscy uczestnicy zawodów w danej klasie mają takie same warunki uczestniczenia w zawodach, a sędziowie starają się maksymalnie ograniczyć wpływ nieprzewidzianych okoliczności.

Zawody Retrieverów na Dummy – Informacje

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Zawodach Retrieverów na Dummy, do których każdy retriever, w zasadzie jest już przygotowany przez swoje zamiłowanie do aportu i wrodzone predyspozycje do współpracy  z człowiekiem. Reszta to dopracowanie relacji ze swoim czworonożnym przyjacielem oraz nauka posłuszeństwa. Przygotowania do zawodów mogą stać się wspaniałym początkiem na rozpoczęcie wspólnych treningów z psem, doskonaleniem jego posłuszeństwa i pracy z aportem, do której retriever został stworzony.

 

Oddziałowa Komisja Szkolenia Psów - ZKwP Oddział w Łodzi , Łódź Al. Kościuszki 48,
e-mail: lodz@zkwp.pl, tel: 793 380 808, +48 42 637 66 00

© BAI